Ekoškola

Mateřská škola Horní Lideč SLAVÍ…

V naší mateřské škole Horní Lideč to s ochranou přírody a životního prostředí myslíme opravdu vážně. Ochrana přírody děti i nás baví. Stali jsme se členy Klubu Líska Vsetín, který připravuje výukové programy týkající se environmentálního vzdělávání. V návaznosti na to, jsme se ve školním roce 2018/2019 přihlásili do mezinárodního programu EKOŠKOLA. Zpočátku to bylo pro pedagogy i děti celkem náročné, ale vytrvali jsme a krůček po krůčku došli k cíli. Cílem bylo nejenom získat mezinárodní titul EKOŠKOLA a zelenou vlajku, ale především ukázat dětem ten správný směr k ochraně přírody a životního prostředí. 

V pátek 12.6.2020 proběhl v prostorách školky AUDIT. Komise auditorek hodnotila výsledky naší práce dle stanovených kritérií. Součástí auditu bylo taky prověřování celkového chodu školky v oblasti ekologie a ochrany životního prostředí. Vyhodnocení auditu a závěrečná zpráva dopadla nad očekávání velmi dobře.

Mezinárodní titul EKOŠKOLA jsme získali. Slavnostní předávání se kvůli současné situaci (Covid-19), uskuteční až v únoru 2021 v budově Senátu v Praze.

Víme, že získáním titulu pro nás práce nekončí. Dál se budeme tomuto tématu věnovat, dál chceme jít touto cestou a s dětmi pokračovat směrem k ochraně živnotního prostředí a našeho okolí. 

Nejnovější informace

 • SETKÁNÍ S EKOŠKOLOU

  Není Vám lhostejné životní prostředí? Záleží Vám na tom, aby měly děti kladný vztah k přírodě? Chcete na tom společně s námi pracovat a rádi přiložíte ruku k dílu?


  Srdečně zveme všechny stávající členy EKOŠKOLY, ale také zájemce a zvědavce z řad nových rodičů na setkaní EKOŠKOLY. Zde se dozvíte, co právě děláme, co plánujeme, jak se můžete zapojit a být v tom s námi, společně s vašimi dětmi. Setkání je NEZÁVAZNÉ.


  KDY: 27. 9. 2022 v 15:30 hod.
  KDE: třída Delfínků


  JAK DLOUHO VÁS ZDRŽÍME: setkání potrvá maximálně 1 hodinu


  OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO, dobrou náladu a nápady s sebou


 • SETKÁNÍ S EKOŠKOLOU

  Není Vám lhostejné životní prostředí? Záleží Vám na tom, aby měly děti kladný vztah k přírodě? Chcete na tom společně s námi pracovat a rádi přiložíte ruku k dílu?


  Srdečně zveme všechny stávající členy EKOŠKOLY, ale také zájemce a zvědavce na setkaní EKOŠKOLY. Zde se dozvíte, co právě děláme, co plánujeme a jak se můžete zapojit a být v tom s námi. Setkání je NEZÁVAZNÉ.


  KDY: 29. 3. 2022 v 15:30 hod.
  KDE: třída Delfínků


  JAK DLOUHO VÁS ZDRŽÍME: setkání potrvá maximálně 1 hodinu


  OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO


 • Schůzka EKOTÝMU

  V úterý 25. ledna 2022 proběhla 1. schůzka malého ekotýmu. Společně jsme si rozdělili funkce, probrali jsme otázky k analýze a domluvili jsme se na dalším postupu a termínu další schůzky. Velmi nás mrzí, že schůzka proběhla bez velkého ekotýmu, z důvodu epidemiologické situace. Věříme, že se brzy sejdeme všichni společně.