Ekoškola

Mateřská škola Horní Lideč SLAVÍ…

V naší mateřské škole Horní Lideč to s ochranou přírody a životního prostředí myslíme opravdu vážně. Ochrana přírody děti i nás baví. Stali jsme se členy Klubu Líska Vsetín, který připravuje výukové programy týkající se environmentálního vzdělávání. V návaznosti na to, jsme se ve školním roce 2018/2019 přihlásili do mezinárodního programu EKOŠKOLA. Zpočátku to bylo pro pedagogy i děti celkem náročné, ale vytrvali jsme a krůček po krůčku došli k cíli. Cílem bylo nejenom získat mezinárodní titul EKOŠKOLA a zelenou vlajku, ale především ukázat dětem ten správný směr k ochraně přírody a životního prostředí. 

V pátek 12.6.2020 proběhl v prostorách školky AUDIT. Komise auditorek hodnotila výsledky naší práce dle stanovených kritérií. Součástí auditu bylo taky prověřování celkového chodu školky v oblasti ekologie a ochrany životního prostředí. Vyhodnocení auditu a závěrečná zpráva dopadla nad očekávání velmi dobře.

Mezinárodní titul EKOŠKOLA jsme získali. Slavnostní předávání se kvůli současné situaci (Covid-19), uskuteční až v únoru 2021 v budově Senátu v Praze.

Víme, že získáním titulu pro nás práce nekončí. Dál se budeme tomuto tématu věnovat, dál chceme jít touto cestou a s dětmi pokračovat směrem k ochraně živnotního prostředí a našeho okolí. 

Nejnovější informace

 • 2. ročník JABLÍČKOBRANÍ úspěšně za námi 🤗🍎


 • JABLÍČKOBRANÍ

  Vážení rodiče,

  ve čtvrtek 13. 10. 2022 proběhne na NAŠÍ ŠKOLNÍ ZAHRADĚ JABLÍČKOBRANÍ, jehož součástí bude MOŠTOVÁNÍ, na které jste srdečně zváni. 😊

  jablíčkovém stánku budete mít možnost ochutnat výrobky od vašich/našich šikovných dětí (marmeláda, přesnídávka, křížaly a jablíčka z naší zahrady).

  Začátek akce: v 14:30h.

  → Čas je pouze orientační, můžete docházet dle Vašich možností.


 • SETKÁNÍ S EKOŠKOLOU

  Není Vám lhostejné životní prostředí? Záleží Vám na tom, aby měly děti kladný vztah k přírodě? Chcete na tom společně s námi pracovat a rádi přiložíte ruku k dílu?


  Srdečně zveme všechny stávající členy EKOŠKOLY, ale také zájemce a zvědavce z řad nových rodičů na setkaní EKOŠKOLY. Zde se dozvíte, co právě děláme, co plánujeme, jak se můžete zapojit a být v tom s námi, společně s vašimi dětmi. Setkání je NEZÁVAZNÉ.


  KDY: 27. 9. 2022 v 15:30 hod.
  KDE: třída Delfínků


  JAK DLOUHO VÁS ZDRŽÍME: setkání potrvá maximálně 1 hodinu


  OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO, dobrou náladu a nápady s sebou